Opublikowany: 12/04/2022

Wspomnienie Hanny Billert

kir
Hanna Billert

 

W dniu 5 kwietnia 2022 roku, po długotrwałej chorobie, zmarła Pani Dr hab. Hanna Billert, wieloletni pracownik Katedry Anestezjologii i Intensywnej Terapii, Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu.

W strukturze Katedry Anestezjologii i Intensywnej Terapii przez wiele lat prowadziła unikatowy w skali naszego kraju Zakład Anestezjologii Doświadczalnej, pracując również w Klinice Anestezjologii w Położnictwie i Ginekologii Ginekologiczno-Położniczego Szpitala Klinicznego w Poznaniu. Bezpośrednio przed przejściem na emeryturę była zatrudniona w Klinice Anestezjologii Intensywnej Terapii i Leczenia Bólu UMP.

Pozostanie w naszej pamięci jako osoba niezwykła. Zawsze oddana pacjentom, pełna wsparcia i dająca im siłę w ich najtrudniejszych chwilach. Nieoceniony nauczyciel akademicki, potrafiący w unikalny sposób przekazywać młodemu pokoleniu swoją bogatą wiedzę i doświadczenie. Przez wiele lat swojej pracy zawodowej wypracowała dla nas wszystkich wzór postawy lekarskiej, sumiennego pracownika, wnikliwego badacza oraz człowieka o nieprzeciętnej empatii i uczciwości. Ciepłe wspomnienia wspólnych chwil spędzonych w pracy, a dla wielu z nas również prywatnie, sprawią, że na zawsze pozostanie w naszej pamięci.

Rodzinie zmarłej pragniemy złożyć szczere kondolencje.