Opublikowany: 03/03/2022

Stanowisko Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Anestezjologii i Intensywnej Terapii w związku z wojną na Ukrainie

ak

W dniu 28 lutego 2022 roku w piątym dniu inwazji reżimów Putina i Łukaszenki na Ukrainę zebrał się Zarząd Główny Polskiego Towarzystwa Anestezjologii i Intensywnej Terapii (ZG PTAiIT) wyrażając solidarność, uznanie i podziw dla bohaterskiego Narodu Ukraińskiego za niezłomną postawę w obronie własnej i naszej wolności. Nieuzasadniona i nieakceptowalna agresja najeźdźców powodująca ogromną falę uchodźców oraz śmierć dorosłych i dzieci budzi nasz fundamentalny sprzeciw wobec pogwałcania podstawowych humanitarnych wartości jakimi są ludzkie zdrowie i życie.

 

Zachęcamy wszystkich w kraju i na całym świecie do osobistego i instytucjonalnego wsparcia wszelkich inicjatyw organizacji rządowych i pozarządowych, zarówno lokalnych, jak i międzynarodowych, mających na celu natychmiastowe zakończenie konfliktu w Ukrainie oraz niesienie pomocy ofiarom wojny.

 

Ze swej strony Zarząd  PTAiIT przyjął uchwałę o powołaniu długofalowego Celowego Funduszu Wsparcia Edukacyjno - Zawodowego Ukraińskich Lekarzy Anestezjologów przebywających w Polsce, przeznaczając na ten cel 100 tyś. złotych z funduszy własnych. Dalsze pozyskiwanie środków odbywać się będzie poprzez Fundację Siepomaga. Zachęcamy osoby fizyczne, organizacje oraz instytucje zarówno w Polsce, jak i na całym świecie do wsparcia finansowego Funduszu dostępnego pod adresem https://www.siepomaga.pl/wsparcie-dla-anestezjologow

 

Regulamin Celowego Funduszu Wsparcia Edukacyjno - Zawodowego Ukraińskich Lekarzy Anestezjologów

 

W imieniu Zarządu Głównego

Macintosh HD:Users:januszandres:Desktop:podpisJA-kopia 2.png

Prof. dr hab. Janusz Andres

Prezes PTAiIT

Obraz zawierający tekst, osoba, pozujący, różny

Opis wygenerowany automatycznie